KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377514
*
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 18:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 11:31:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Anders Finn
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 11:31:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00